Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Rakousko - Dürnstein

Nedaleko českých hranic leží malé rakouské městečko Dürnstein se necelými 900 obyvateli. Protéká jím řeka Dunaj a patří ke skvostům na Podunajské cyklostezce. Historie Dürnsteinu se píše od 9. století. Středověké centrum spolu s hradní zříceninou, vstupní branou a ochrannými hradbami se dochovalo a figuruje na seznamu světového dědictví UNESCO. V hradě Kuenringerburg nad městem byl v letech 1192 – 1193 vězněn král Richard Lví srdce zajatý při návratu z 3. křížové výpravy, proto sem míří desítky turistů. Navíc je odtud krásný výhled na panorama Dunaje s vinicemi a vesničkami rozesetými podél břehů. Starému městu dominuje katedrála s nezvykle modrou věží, která je součástí augustiniánského kláštera. Věž se stala symbolem celého regionu Wachau a nejčastěji vyobrazeným místem na pohlednicích. V Dürnsteinu se nachází i kostnice ze 13. století zasvěcená svatému Michalovi, zámek a především zámecké vinné sklepy.

V regionu Wachau se pěstuje víno na každém slunečném svahu. Terasovité vinice zde stojí odnepaměti a místní vína s vynikající pověstí můžete ochutnat v útulných vinárnách a restauracích nebo přímo ve sklípku pod vinicí. K vyhlášeným vinařům patří Emmerich Knoll, Domäne Wachau, Karl Schwaighofer či Waltraud u. Wolfgang Bäuerl. V nabídce převažují bílé odrůdy, jako jsou veltlínské zelené, neuburg, rieslingy a pinot noir, a růžové víno zweigelt rosé. Okolní kopce lákají ke sportovním aktivitám. Mapu stezek pro pěší turistiku nebo plán cyklistických tras seženete v informační kanceláři.

Publikováno: 01.09.2016

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622